Sign in to follow this  
Septimus

Magia runiczna

1 post in this topic

YcIVDPz.png

Dar bogów, piąty żywioł, główny atut mistrzów sztuk- magia runiczna może być określana wieloma mianami. Możliwość wszechstronnego wykorzystania jej w codziennych zmaganiach sztukmistrzów niewątpliwie czyni ją jedną z najpotężniejszych (jeśli nie najpotężniejszą) bronią jaką ludzkość kiedykolwiek posiadła. Cytując Arcanum Żywiołów-

 

“Wszak to dzięki niej Magus może kształtować pozostałe siły natury wedle własnego upodobania”.

 

Dzięki katalizatorom magicznym, jakimi są runy- kamienie z rudy magicznej, zaklęte wedle starożytnej procedury, celem ułatwienia przekierunkowania energii maga, efektującego w rzucenie zaklęcia- mistrzowie magii mogą manipulować w bardzo wszechstronny sposób pozostałymi żywiołami nie-magicznymi. Runa jest swoistym łącznikiem energii buzującej w ciele magusa, dzięki niej ludzie posiadający wiedzę na temat arcanum sztuk magicznych, mogą wpłynąć na rzeczywistość na wiele sposobów, począwszy od przyspieszenia regeneracji uszkodzonych tkanek, poprzez przeniesienie swojego ciała na, niekiedy, odległe dystanse, a skończywszy na wykorzystaniu żywiołów jak śmiercionośnej broni, wymierzonej w wichrzycieli spokoju i czci sztukmistrzów.

 

Każdy z trzech braci Trójki- Innos, Beliar i Adanos- posiadają rzeszę ludzi wznoszących do nich modły, oraz najbardziej im oddanych kapłanów, którzy praktykują magię pochodzącą z ich domen. Magia Innosa- Pana Ognia, którym to obdarzył całą ludzkość, skupiona jest na manipulowaniu płomieniami, oraz światłem zdolnym odegnać byty i demony Beliara, którego wyznawcy brnący w studia magiczne umiłowali sobie sztuki nieczyste, to jest nekromancję, magię przyzywania- przywołując do wymiaru ludzi stworzenia wprost z Morgradu, serca Pana Ciemności. Stojący na straży neutralności sił w Świecie sługusi Adanosa, postanowili swoje studia zadedykować zgłębianiu tajników żywiołu wody, i sztuk druidów- mistrzów magii natury- mogących ingerować w manipulację fauną i florą wedle swoich upodobań.

 

Sama magia runiczna jest spuścizną po magii ludów starożytnych, które pierwsze zostały pobłogosławione darem Przedwiecznych. Pradawni mieszkańcy Varantu, kolebki cywilizacji kontynentu, mogli manipulować piątym żywiołem bez potrzeby użycia run, co dawało ichniejszym sztukmistrzom jeszcze większe pole do popisu. Sztuka ta niemalże całkowicie zaginęła wraz z pradawnymi, zmytymi z powierzchni Ziemi wraz z wielkim potopem, jednakże wśród wprawionych mistrzów magii chodzą pogłoski, mówiące o arcymistrzach magii Trójki, mogących wciąż posługiwać się tą potężną techniką inkantacji zaklęć.

 

grafika und text editing- septimus
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.